Biografija ir pasiekimai

Žydrūnas Savickas tituluojamas stipriausiu visų laikų pasaulio žmogumi. Žydrūnas Savickas 6 kartus iš eilės laimėjo stipriausio pasaulio žmogaus titulą prestižiškiausiose jėgos sporto varžybose „Arnold‘s Strongest Man“. Šiose varžybose dalyvauja ne tik patys stipriausi pasaulio galiūnai, bet ir kitų jėgos sporto šakų atstovai. Varžybų nugalėtojas vadinamas stipriausiu žmogumi pasaulyje.

Žydrūnas Savickas gimė 1975 liepos 15 dieną Biržų mieste. Dar būdamas vaikas išsiskyrė savo ūgiu ir jėga. 1989 metais, pamatęs per televiziją pirmas galiūnų varžybas Lietuvoje, nutarė pradėti sportuoti ir pats tapti galiūnu. Jau po trejų metų, būdamas tik šešiolikmetis, išbandė jėgas galiūnų varžybose. Po tų varžybų jis dar labiau užsidegė noru sportuoti ir tapti stipriausiu. Žydrūnas dalyvavo ne tik galiūnų, bet ir jėgos trikovės varžybose. Jau antrose savo gyvenime jėgos trikovės varžybose pagerino Lietuvos rekordą. Žydrūnas Savickas pirmasis Lietuvoje pritūpęs su 400 kg sveriančia štanga, atkėlęs 400 kg ir jėgos trikovės sumoje surinkęs 1000 kg. 1998 metais Žydrūnas laimėjo Lietuvos galiūnų čempionatą ir pirmą kartą dalyvavo pasaulio galiūnų čempionate.

Kiekvienose varžybose rezultatai gerėjo. Deja, 2001 metais Farerų salose galiūnų turnyro metu trūko abiejų kojų girnelių raiščiai, kurie sustabdė sėkmingą Žydrūno karjerą. Nedaugelis tikėjo, kad jis galės grįžti į didįjį sportą. Tačiau Žydrūnas nenuvylė juo tikėjusių žmonių ir savo darbo bei užsispyrimo dėka grįžo atgal į didįjį sportą. Jau po devynių mėnesių jis laimėjo Lietuvos jėgos trikovės čempionatą, o netrukus ir Lietuvos galiūnų čempionatą. Žydrūnas po traumos turėjo dar daugiau ir atkakliau treniruotis, kad galėtų varžytis su stipriausiais planetos vyrais. Ir tai jam puikiai pavyko, nes jau po dvidešimt mėnesių tapo „Arnold Strongman Classic“ galiūnų varžybų nugalėtoju, pasiekęs net kelis pasaulio rekordus. Per paskutinius penkerius metus jis laimėjo beveik visas varžybas, kuriose dalyvavo, ir pasiekė ne vieną dešimtį pasaulio rekordų.